BlackBerry İlk Android 6.0.1 Telefonu

0
54

BlackBerry çoğumuzun ilk klavyeli ve bbm özellikli telefonları ile bildiğimiz marka. Zamanında fırtınalar estiren bu telefon üreticisi ne yazıkki Android lerin yükselişi altında ezilerek neredeyse yok oluyordu. Bu yok oluşu Yeni telefonlarını Android ile üreterek piyasada varlığını sürdürmeye çalışıyor.

Blackberry ilk android 6 telefonu
Blackberry ilk android 6 telefonu

Bu yeni telefonun model ismi STH100-2 (RJD211LW) ve Federal Telekominikasyon komitesinden gerekli izinleri almayı başaran model yakında piyasada boy gösterecek gibi duruyor. Aslında Android Authority sitesinde yayınlanan bir bildiri de BlackBerry CEO su John Chen tarafından bugün yapıalcak bir canlı yayınla duyurulacağı yazılmıştı ki telefon bugün BlackBerry sitesinde yanlışlıkla yayınlandı.

BlackBerry Hamburg telefonunu üretimi için TCL ile anlaşıp 2610mAh batarya üretimi konusunda anlaşmışlar Model gücünü Qualcomm Snapdragon 615 anakart ve işlemcisinden alıyor. Qualcomm un bu modeli ile cihazın orta seviye ye hitap eden bir telefon olacağı anlaşılıyor. Şu sıralar Akıllı telefon üreticileri arasında popüler olan 3GB ram koyma trendine BlackBerry  de uymuş gözüküyor. Ürün en son sürüm Android 6.0.1 Marshmallow destekliyor. İzlediğimiz ve çektiğimiz görüntü ve videoların boyutlarını dikkate alacak olur isek çok da tatmin edenemeyecek bir düzeyde olan 16 GB dahili hafızaya sahip. Telefonun belkide en iyi özelliği arka kamerası 13 megapixel olmasına ragmen ön kamerası 8 megapixel olarak ortalamanın üzerinde bir özellik sunuyor. Telefon bağlantı noktaları olarak ayrıca Bluetooth 4.2, LTE 2, 7, 38 ve 41, 3G ve 2G ve Wi-Fi ac barındırıyor.

Bir Cevap Yazın