Facebook Satış Grupları

1
30

Sadece bir sosyal paylaşım sitesi olarak kurulmuş olduğu halde, kullanıcı kitlesini günden güne katlayarak arttıran ve şu an dünyanın en fazla kullanılan sosyal paylaşım platformu olma ünvanına sahip olan Facebook, daha çok kullanılabilmek ve hakkımızda daha çok şey öğrenebilmek için var gücüyle çalışıyor. Facebook hesabıma bugün giriş yaptığımda karşıma küçük bir ekranda size yakın satış gruplarını görmek ister misiniz şeklinde bir baloncuk ile karşılaştım.

Facebook satış grupları
Facebook satış grupları

Bu kategori, adından da anlaşılacağı üzere Facebook’ta son derece tanınmış olan satış gruplarını gösteriyor. Sık Kullanılanlar bölümünde bulunan Satış Grupları, giriş yapmanızla beraber sizin konumunuzu belirliyor ve konumunuza yakın olan satış gruplarını sizler için öne çıkartıyor. Tabii ki öne çıkartma prosedürü olmadan önce paylaşımlarınıza ve internet kullanımınıza göre ilgi alanlarınız ve ihtiyaçlarınız hesaplanıyor. Bu bilgilerin elde edilmesinden sonra size özel bir görünüm hazırlanıyor.

Bildiğiniz gibi facebook üzerinden ürün tasışı yapılabilen gruplar aktifleştirilmişti.
Bildiğiniz gibi facebook üzerinden ürün tasışı yapılabilen gruplar aktifleştirilmişti.

Facebook’un bu kategoriyi kullanıma sunmasıyla beraber, sosyal paylaşım sitesi üzerinden yapılan ticari işlemleri arttırmak hedefi olduğunu sadece bir sosyal paylaşım sitesi olmasından çoktan çıktığını gösteriyor. Bu kategorinin ne kadar sık kullanılacağını ilerleyen günlerde hep beraber göreceğiz.

1 YORUM

  1. artık her şey neredeyse facebook üzerinden yapılıyor. bu yüzden zaten facebok bizim için insanlar için çok önemli özellikle gruplar işimize çok yarar

Bir Cevap Yazın