iPhone 7 de Home tuşu Dokunmatik Mi Oluyor

5
70

Sızdırılan ve Apple iPhone 7’ye ait bulunduğu iddia edilen bir görüntü, telefonun Home tuşu ile ilgili yeni bir şey gösteriyor. Sızdırılan görselde, iPhone kullanıcılarının ana ekrana geçmek ve Touch ID ile parmak izi okutmak amacıyla kullandığı fiziksel Home butonu yerine dokunmaya duyarlı düğme konulmuş bulunduğu görülüyor.

Sızdırılan iPhone 7 ön panelinde tespit edilen dokunmatik Home butonunun kenarları dairesel metal halka ile çevrilmiş. Bu butona bastırılmadan yalnızca dokunarak ekran açılabilecek ve hem de basılı tuttuğunuz vakit direk Siri gibi programları açabileceksiniz. Düğme kaybolmadan evvelce bu son ismim olabilir.

Çünkü gelen verilere göre 2017 senesinde tanıtılacak olan iPhone modeli kenardan kıyıya ekrana sahip olacak ve Home tuşu kaldırılacak. Dokunmatik Home tuşu ile fiziksel tuşun yıpranma kaygısı da ortadan kalkmış olacak.

Kaynak: http://www.teknolojioku.com/haber/sizdirilan-iphone-7-dokunmatik-home-tusunu-gosteriyor-36173.html

5 YORUMLAR

  1. Gelecekte elbette dokunmatik olacak fakat yakın gelecekte home tuşunun dokunmatik olacağını sanmıyorum. Bu teknolojiyi bir anda piyasaya sürmezler.

  2. b tasarımların bir eksisi var oada telefonların boyutları yüzünden taşıma zorlukları olması bence gelecekte ölceklenir tasarım yapmaları lazım

  3. Bana kalırsa apple yavaş yavaş klasını bozuyor. Bırak kalsın bazı şeyler eskisi gibi. Ne güzel iPhone 5’de güzel bir kasa getirmişlerdi. Sonra 6’yı aynı Samsung gibi ses tuşu falan yaptılar. Bana kalırsa o bir hataydı. Tabi beni dinleyen kimse 😀

Bir Cevap Yazın