iPhone 7 IP68 su geçirmezlik sertifikası sözde mi kalacak

0
34

Apple’ın yeni iPhone modelleri iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın en yeni ve mühim özelliklerinden biri de suya ve toza sağlam olduğunu gösteren IP67 sertifikası oldu.  Bu sertifika ile iPhone 7 modelleri bir buçuk metre su altında 30 dakika kadar dayanabilecek. Fakat iPhone 7 sahibi olduğunuzda telefonunuzu ıslatmak istemeyeceksiniz. Çünkü yeni gelen verilere göre Apple, sudan kaynaklanan hasarları garanti kapsamına girmediğini söylüyor.

Apple’ın kararı kullanıcıları kızdırabilir fakat şirket bu hususta yalnız değil. Samsung da Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modellerinin IP68 sertifikası olmasına karşın sudan kaynaklanan hasarları garanti dışı bırakıyor. Bunun yanında yıllardır amiral gemilerinde suya ve toza sağlamlık yayınlayan Sony de, geride bıraktığımız yılki amiral gemisi Xperia Z5’in suya ve toza karşı en iyi koruma gerçekleştiren IP68 sertifikasına sahip olmasına karşın resmi sayfasında,” Cihazı tamamiyle su altına koymak ya da deniz suyu, tuzlu su, klorlu su ya da sıvılara maruz kalmamalıdır.

İstismar ve cihazın uygun olmayan tüketimi garantiyi geçersiz kılacaktır.” Uyarısında bulunmuştu. Eğer iPhone 7 akıllı telefon modelleriyle duş alabilmek isterseniz, bunu iki kez düşünebilirsiniz.

KAYNAK : http://teknolojioku.com/haber/suya-dayanikli-iphone-7deki-su-hasari-garanti-kapsamina-girmiyor-37605.html

Bir Cevap Yazın