Kickstarter ilk satın almasını gerçekleştirdi

0
46
Kitle fonlama sitesi olan Kickstarter  bu günlerde kapılarını kapatacağını duyuran bağımsız müzisyenleri hayranları ile buluşturan ve satın almadan önce şarkılarını ön izleme yoluyla ilgililerine sunan Drip platformunu satın aldı. Bu satın alma aynı zamanda Kickstarter firmasının ilk satın alma işlemi olmuş oldu.
Drip bundan 5 yıl önce elektronik müzik plak şirketi Ghostly International firmasının da kurucusu olan Sam Valenti IV ve Miguel Senquiz’in ortaklığı ile kurulan ve bağımsız sanatçılar ve hayranlarını buluşturmak amacıyla kurulmuştu. Drip’i satın almasında ki temel nokta Kickstarter a benzer bir politika izlemsi ve müzik severlerin beğendikleri bağımsız sanatçıları doğrudan destekleme imkanının bulunması açısından Kickstarter’ın temel felsefesiyle uyuşan bir özellik niteliğini taşıyor.
Drip, Stones Throw Records, Dirtybird Records, Fools Gold Records, Now-Again, Morr Music, Domino Records ve Valenti’nin kurduğu Ghostly International gibi yüksek profilli bağımsız plak şirketlerinin kataloglarına yer veren bir çevrim içi müzik ve indirme servisine dönüşmüştü. Kickstarter Drip’in faaliyetlerine devam edeceğini ilk etapta çok az değişiklik yapacağınıaçıkladı. Drip kurucularından Miguel Senquiz’in Kickstarter ile devam edeceği açıklamış olsa da, diğer ortak olan Sam Valenti’nin adının yeni sistemde telaffuz edilmemesi Valenti’nin Drip firmasından ayrılacağı düşünülüyor.

Bir Cevap Yazın