Minecraft Sitesi Hacklendi

2
487

Minecraft ile ilgili en fazla tercih edilen oyun sitelerinden birisi olan Lifeboat emniyet hususu ile ilgili zor bir süreçten geçiyor. Sitedeki açıktan faydalanan hackerlar sitede hesabı tespit edilen 7 milyon bireyin bulgularıni çalarken bu bilgileri satışa çıkardıklarını açıkladı.

lifeboat
lifeboat

Üstelik bulguların satışa menfaatilması birçok kullanıcı amacıyla sorunlu bir süreç başlatırken kullanıcıların hesaplarının başka kullanıcılartarafından alınacak olması da emniyet hususu ile ilgili zafiyetin çok daha sıkıntılı olacağını gözler önüne serdi. Zira hesabı alarak aynı site üstünden oyun oynamayı başlayacak bireylerin hesaplarının çalınıp çalınmayacağı da net değil.

Hackerlarun yaptığı işlemlerin 2015 senesinde gerçekleştirildiği belirtilirken bir senedir bilgilerin saklandığı ve 2016 senesinde pazara sunulduğu vurgulanıyor. Böyle bir durum karşısında site idaresince herhangi bir işlemin yapılamaması ve yalnızca kullanıcılardan şifre değiştirmelerini istemesi tepkilere yol açarken bu hususta ele geçirilen şifrelerin hangisinin güncel ve geçerli olduğu da merak ediliyor. Lifeboat için yaşanan bu güvenlik sorunu sitenin gelecek işlerini de ciddi miktarda etkileyecek.

2 YORUMLAR

Bir Cevap Yazın