Nasa Dünya Yarı Uydusu Keşfetti

3
68

Bir gök cisminin ‘yarı uydu’ diye tabir edilebilmesi hem gezegeni hem de gezegenin yıldızını eşit sürede turlaması gerekir.

NASA bütün dünyayı ve insanlığı ilgilendiren bir açıklama yaptıklarını açıkladı.Uzay ile alakalı büyük araştırmalar yapan kuruluş yeni bir keşfe imza attı: Artık yeni cinsten bir uydumuz var! NASA ilk olarak 2016 HO3 adlı bu asteroid’i geride bıraktığımız Nisan ayında araştırmaya almıştı.

O gün bu gündür asteroid NASA doğrulusunda inceleniyor.Sonunda bu araştırmalar açıklamasız kalmıyor ve NASA 2016 HO3’ün yörüngesinin nasıl bulunduğunu çözmeyi başardıklarını açıklıyor. Aydan çok uzakta tespit edilen bu asteroidin 40-120 metre çapları arasında bulunduğu ön görü ediliyor.

Daha yeni keşfedilen bu asteroidi enteresan kılan başka yanlardan bir tanesi de tam 100 yıldır Dünya’yı ve Güneş’i turluyor.

Kaynak: Teknolojioku

3 YORUMLAR

  1. Nasa çok şeyler kesfediyor bu aralar bunlar aslında hiç bir işe yaramaz ve fayda getiren keşifler değil. Bizleri dünya düzeni ilglendirir. Tabi astronomi de önemli

  2. Evrende bilmediğimiz daha neler neler var. Yanı başımızdaki bu uyduyu bile daha yeni keşfediyorsak, keşfedemediğimiz birçok şey olduğunu düşünüyorum.

Bir Cevap Yazın