Samsung Andorid Gear Üretimini Durdurdu

7
80

Daha çok yeni Samsung akıllı saatlerinin kullanım olarak kötü olduğuna dair bir haber hazırlamak üzereydim ki Samsung çephesinden yeni bir haber geldi. Firma Akıllı Saat uygulamasından vazgeçildiğini duyurdu. Samsung, bundan sonra Android işletim sistemi sahibi olan saat üretmeyecek.

FastCompany sitesinin sorularına cevap veren bir Samsung yetkilisi, giyilebilir teknolojiler kategorisinde yalnızca Tizen işletim sistemi barındıran cihazlar ile devam edeceklerini açıkladı. Bir önceki Androidli akıllı saat modelinin satışlarından memnun olmayan ve öte yandan akıllı saat bölümünde bilhassa Gear S2 cihazıyla başarılı satışlar elde etti. Samsung bundan sonra akıllı saat üretiminde sadece kendi işletim sistemi olan Tizen’ı kullanacağını belirtti. Android Wear ile çalışan akıllı saat modelleri çıkarmayacak.armayacak.

7 YORUMLAR

  1. Bence isabetli olmuş hem android Wear’in ikinci versiyonunu beklemekten kurtulacaklar hem de kendi akıllı satlerine en uygun işletim sistemini inşa edebilecekler

  2. samsung en iyi markalardan biridir. bu zaman teknolojinin gelişmesi ile samsung adeta çığır açtı akıllı telefonlarda bu işlemi durdurmasının bir nedeni vardır ve iyi bir nedendir bence

    • hocam haberi biraz daha iyi oku, akıllı telefonlarda durdurulan bir işlem yok. “Samsung, bundan sonra Android işletim sistemi sahibi olan saat üretmeyecek. ” ibaresinden ve konu başlığından da anlaşılacağa üzere gear saat üretimi akıllı saat yani. Bence yerinde bir karar çünkü daha iphone’a bu noktada yaklaşabilmesi için çok fırın ekmek yemesi lazım…

  3. Gear 2 aldım geçelerde andoid var sanıyordum ama tizen miş! Valla bana göre çok stabil bir işletim sistemi pek işlemciyi yormuyor sanırım ve şarj baya iyi gidiyor. Bence de isabet olmuş.

  4. apple’ın bu noktada teknolojisi çok daha gelişmiş, çünkü çıkan uygulamaların akıllı saat desteği gelmeye başladı, samsung harici daha pek yaygınlaşmamış android cihazlarda uygulama desteği olmadığı için darbe testini de geçemediği için hiç üzülmedim.

  5. Apple’a bu konuda rakip olamadı Samsung maalesef ki. Dünya’nın en iyi markalarından birisi olmasına rağmen telefon ve bilgisayar kategorilerinde ezici bir üstünlüğü var Apple’ın.

  6. Bence üretmemesi konusunda google talimat verdi adamlar okadar linux kernelini derledi,sorunsuz çalışan bir işletimsistemi yapdı.Kendileri kullanamıyorlar,bırakında saatlerde bari kullansınlar..

Bir Cevap Yazın