Samsung Gear VR İçin Yeni Uygulama Google Street View

0
72

Google’ın Google Maps ve Google Earth uygulamaları ile birleşik olarak dünyadaki pekçok açık alanlardan caddeler boyunca panoramik olarak sağlanan görüntülerin izlenebilmesi için geliştirilen Google Street View, resmi olmasa da Samsung Gear VR için kullanıma başlandı. Gear VR için yayınlanan uygulama StreetView VR isimli olarak kullanıcılara sunuldu, StreetView VR, Google tarafından yapılmış bir uygulama değil. StreetView VR Google tarafından geliştirilmemiş olsa da Google Street View’in sahip olduğu veritabanını kullanıyor.

Gear VR için hazırlanmış olan 360 derecelik panoramik görüntü sağlayan harita servisi, sade ve koolay anlaşılabilir arayüzüyle her yaştan kullanıcıya hitap ediyor. Programı kullanırken göz attığınız bölge hakkında bilgilere ulaşmak için ilgili bağlantı üzerinden Wikipedia ya aktarılarak bölge hakkında detaylı bilgiye ulaşılabiliyor.

Uygulamanın içerisinde birden fazla kullanıcı, sesli sohbet ederek bölgeler arasında sohbet yapıp gezintiye çıkabiliyor. Gear VR’da sanal klavye opsiyonu mevcut olmasına karşın, StreetView VR’da sesli arama özelliği daha bir kullanılabilir olmakta. Uygulamada gelecek zaman da gezilecek yerleri favorilere eklemenin de mümkün olacağı bildiriliyor.

Bir Cevap Yazın