Sanal Gerçeklik Gözlüğünüz için: Virtual Desktop

1
45

Artık çağımız sanal gerçeklik çağı. Uzun bir bekleyişin sonrasında sonunda önemli firmaların birbirinden sağlam

Virtual Desktop
Virtual Desktop

sanal gerçeklik gözlükleri resmi olarak satışa çıktı. Bizlere de artık bu efsane cihazları deneyimlemek kaldı. Gerçi fiyatlar baya uçmuş biçimde geldi fakat neyse, o ayrı bir konu. Tabi sanal gerçekliklerin en büyük üstünlük sağlayacağı platform, oyun platformu olarak gözüküyor yalnız, Steam’de satışa sunulan bir uygulama, sanal gerçeklik olayını çok daha farklı bir boyuta taşıyabilir. Virtual Desktop isimli uygulama, isminden de anlaşılacağı üzere masaüstünüzü sanal gerçeklik platformuna dönüştürmeye yarıyor.

PC’nize kuracağınız bu uygulama, masaüstü ekranınızın sanal gerçeklikte 360 derece etrafınızı sarmasını sağlıyor. Yani tıpkı Iron Man’in zırhının içindeki gibi masaüstünüz çevrenizi bir hoş sarıyor. Sonrasında açtığınız oyunlar, izlediğiniz videolar, filmler ise her zamankinden çok daha şaşırtıcı bir deneyim sunuyor. Hatta uygulamayı kullananlardan bazıları, bu uygulamada film izlemenin IMAX tecrübesinden çok daha çok keyif verdiği bile söylemekte.Bu uygulamayı kullanmak için bir sanal gerçeklik gözlüğüne de sahip olmanız gerekiyor. Şimdilik Virtual Desktop, sadece Oculus Rift ve HTC Vive modellerini destekliyor.

1 YORUM

  1. Masaüstünde yapacağım işlemler için kullanmam ama oyun ve film için kullanırdım 🙂 Uzun süre kullanımdan sonra gözleri yorabilir.

Bir Cevap Yazın