SpaceX Astronotlar İçin Yeni Kostümler Tasarlatıyor

3
143

Elon Musk, artık standart astronot kıyafetlerinin modasının geçtiğini ve hiçte cool olmadığını düşünüyorki yeni kuşak astronotları için destansı kıyafetler tasarlartmak istiyor. Süper kahraman filmlerinde gördüğümüz o muhteşem görsellikteki kostümleri tasarlamak ve dikmek için uzmanlaşmış uzmanlar var. Bu uzmanların sayısı da ne yazık ki çok az miktarda.

Jose Fernandez ve şirketi Ironhead, bu isimler arasında yer almakta. Batman vs. Superman ve Captain America: Civil War gibi filmlerin süper kahraman kostümlerini tasarlayan Fernandez, Elon Musk’ın uzay şirketi SpaceX için dizayn yapıyor.

Fernandez’in SpaceX tasarladığı ilk kuşak astronot giysilerinin gelecek sene basına tanıtılması planlanıyor. Uzayın zor şartlarına dayanacak astronot kıyafetleri tasarlamak, NASA gibi dev kuruluşların bile uzaya ilk insan gönderilmesinden beri başını ağrıtan bir konu olmuştu.

ABD de günümüzde uzay araştırmaları para israfı olarak görüldüğü için meclis bu alana para aktarmayı engelliyor. Tüm bunlar dikkate alınınca hiçte kişisel hayal gibi görülemeyecek büyük bir atılım diyebiliriz

3 YORUMLAR

  1. Bu haberi bir yerde daha görmüştüm. Filmler için tasarladıkları kostümlere bakılırsa, astronotları için yapacakları kostümde muhteşem olacaktır.

  2. tabiki yenilenmesi gerekiyor zaman gittikçe ilerliyor ve her şey değişmekte astronotların kıyafetlerine değişiklik olması normal ve olması gerek bir durum ama bunu yapmak tabi usta ellere kalmış bir iştir.

Bir Cevap Yazın