Star Trek: Bridge Crew

0
78

Bu yazımda sizlere Star Trek: Bridge Crew den bahsetmek istiyorum. Uzun zamandır zaten var olan online bir oyun olan Star Trek oyununu oyun sever arkadaşlar bilmektedir. O oyunu Cryptic Studios tarafından geliştirilmiş ve halen uzun zaman olmasına ragmen oyunun geliştirilmesine devam edilmekte. Şimdiki oyunumuzu ise daha farklı bir alanda ilerleyen ve daha çok tanıdığımız Ubisoft firması geliştirmekte.

VR dediğimizde genelde aklımıza ilk Sanal gerçeklik filmler veya basit diyebileceğimiz oyunlar gelmekte idi. Ancak bu Star Trek: Bridge Crew oyunu ile tamamen değişecek gibi gözüküyor. Oyun henüz yayınlanmadı ancak resmi bilgilere göre oyun cooperative VR ile sizlere Trek evreni deneyimi sunmak amacı ile çıkış yapacak. Oyun daha önceki VR oyunlarından ve pek çok oyunun aksine(sadece bir platforma çıkış yapmak gibi) VR deneyimi sağlayabilen tüm platformalara çıkış yapacak (HTC Vive, Oculus Rift ve PlayStation VR ).

Star Trek: Bridge Crew tarafından yapılan basın açıklamasına göre şükran gününden hemen sonra yayınlanması bekleniyor ki bu da ABD ye göre düşünürsek 24 Kasım 2016 sonrası 28-29 Kasım’a denk gelmekte. Bu tarihte her üç VR platformu olan HTC Vive, Oculus Rift ve PlayStation VR çıkış yapacak. Daha önce de belrttiğim üzere daha önce hiç bir oyun cross-platform(farklı firmalara ait VR cihazları desteği) sunmamıştı. Bu yüzden önünde aşması gereken sorunlar oluğu aşikar. Özellikle de PlayStation VR da sorun yaşanacağı düşünülüyor.Star Trek: Bridge Crew aynı zamanda yalnız oyunculara da hitap ediyor. Oyunu single-playe modunda da oynayabileceksiniz. Böylelikle bilgisayarınızda gereksiz yer kaplayan oyunlardan birisi haline dönüşmemiş olacak.

Star Trek: Bridge Crew PlayStation VR versiyonu aynı zamanda fiziksel kopya olarak da satışa sunulacağı biliniyor. Ancak oyunun dijital kopyasının satışa sunulmasının bir kaç hafta sonra bekleniyor. Ubisoft firmasının oyunla birlikte önsipariş sürecinde satın alanlara ne gibi bonus içerikler sunacağı henüz netlik kazanmış değil.

Oyunun E3 2016 sunumunda da izlediğiniz üzere. Elinizde bulunan VR cihazınızın kontrol kumandaları ile konsolları kontrol edebilmektesiniz. Ve umuyoruz ki oyun yeni bir VR oyun çağı başlatır ve her oyuncunun hayali olan oyuna tam manası ile dahil olmanın önünü açar.

Bir Cevap Yazın