Video Kaset Artık Tarihe Karışıyor.

1
59
Video Kaset çalar
Eski model bir video kaset çalar

Japon Funai Electric şirketi son kalan video kaset şirketi son cihazını bu ay üretti. Artık şirket video kaset çalar üretmeyecek. 1970 lerde evlere girmeye başladığında bir devrim niteliğinde keşif olarak görülen video kasetler ne yazık ki değişen zaman ile birlikte DVD ye yenildi. Buna rağmen geçtiğimiz yıl 750 bin satış yapmayı başardı.

Japon şirketi 1983 yılında üretim yapmaya başladı. O dönemler altın çağı gibi idi video kasetlerin ve bunu değerlendiren şirket yılda 15 milyon cihaz satmayı başarmıştı. Ancak modern teknoloji ile birlikte CD, DVD gibi ürünler marketlerde VCR lerin yerini almayı başardılar ve hızla kan kaybeden video kasetler maalesef artık tarihe karışma zamanı geldi.

Firma tarafından hatıra olarak satın almak isteyenler için ellerinde biraz  da ha ünite bulunduğu söylüyor. Bence almakta fayda var sonuçta eski gramofonlar şimdilerde çok değerliler. Sizin için olmasa bile torunlarınızı için belki de bir servet bırakmış olacaksınız.

Evet VCR ler resmi olarak tarihin tozlu sayfalarında yerini alacak. Ancak bu dünya da 20 yıldan uzun süre evlerin vaz geçilmez eğlence aracı olarak gençlerde olmasa bile biz yetişkin insanların hafızasında her zaman yer bulacak.

1 YORUM

Bir Cevap Yazın