Yamaha Kanatlı Scooter

2
488

Japonya`nın en tanınmış motosiklet firmalarından biri olan Yamaha, hususi dizaynları ve konseptleriyle dikkat çeken Gen serisine bir yenisini daha ekledi. 04Gen adı verilen bu konseptte dikkat çeken ise saydam kanatlara sahip olması.

Bitkisel bu kanatlar ilim kurgu filmi mishali bir uçabilme kabiliyeti sunmuyor, ancak zarafet ve görünüm açısından ciddi bir artı sağladığını söylemeden geçemeyeceğim. 2013 yılından bu güne Gen dizayn sal konseptlerine 4. neslini de dahil eden Yamaha bir kelebek bunun gibi dizayna sahip olduğunu varsayabileceğimiz bir dizayn ile ön plana çıkıyor.

4Gen
4Gen

Motor bloğunu kaplayan ilk katmanda ve ayak koyma yerlerinde metal gereç kullanmış olan şirket, scooter`ın ön tarafında ve motor bloğunun ikinci katmanı biçimde ise saydam bir malzeme kullanmayı tercih etmiş. 04Gen`in performans açısından şu anda ayrıntıları göze çarpan olmasa da özellikle bayan kullanıcılar için bir farklılık yaratabilecek, kent içi trafikte izlerken dikkat çekecek bir şey olduğunu göz ardı etmemek gerekli.

2 YORUMLAR

  1. Şahsen ben motoru çok sevdim ve umarım seri üretime geçer bu zamana kadar hem motor hemde araba olarak Nissan Juke dan başka cesur tasarım göremedim yollarda

Bir Cevap Yazın